Haber Blogu

Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları ve Ücretleri

İnternet teknolojilerinin hızlı gelişimi ile yurtdışında birçok üniversite tarafından yıllardır yürütülen uzaktan eğitim programları, son birkaç yıldır ülkemizde de oldukça revaçta.

Vakıf ve Devlet üniversiteleri tarafından sunulan bu alternatif tahsil imkanı; farklı şehirlerdeki katılımcıları, barınma ve ulaşım maliyetlerinden kurtardığı ve normal öğretim Yüksek Lisans diplomasından hiçbir farkı olmadığı için  master adayı öğrenciler adına oldukça cazip bir fırsat konumunda.

Katılım Şartları

Uzaktan eğitim yüksek lisans programlarına kayıt yaptırmak için adayların bir lisans programlarından mezun durumda olması ve yüksek lisans programını sunan üniversite’nin istediği önşartları sağlaması gerekiyor. Bu şartlar arasında ALES veya dengi uluslararası sınavlardan (GMATGRE gibi) belirlenen baraj puanın üzerinde neticeye sahip olunması ise tüm programlarda standart koşul olarak adayların önüne çıkıyor.

Ücretlendirme

Uzaktan Eğitim Programları’nın ücretlendirmesi, üniversiteye göre farklılık gösterebiliyor.  Genelde 2 eşit taksitle tahsil edilen program ücretleri, bazı üniversitelerde 12 aya kadar taksitlendirilebiliyor.  Bu eğitimleri katılmak isteyen öğrenciler için maliyetler 4.200 TL’den başlayarak 22 bin TL’ye kadar çıkabiliyor.

İnternetten Yüksek Lisans yapılabilecek üniversiteler

İlginizi Çekebilir

Etiketler: , , , , , ,

oyun

Şimdi Söz Sizde - Yorum Yapın

 

Sosyal Medya

Biliyor muydunuz?

2008 yılında yayım hayatına başlayan YazBuraya.com Haber Blogu, her gün Türkiye ve Dünya gündemindeki önemli olayları okurları ile birlikte yorumlayan, Türkiye'nin en büyük Haber Blogu projesidir.

 

2009 ve 2010 yıllarında "En İyi Haber Blogu" seçilen YazBuraya.com'u şu an (siz de dahil) toplam 19 Kullanıcı çevrimiçi olarak izlemektedir.

 

YazBuraya.com, yayım hayatına başladığı günden beri kazandığı başarılar ve röportajları ile defalarca görsel ve yazılı basında yer bulmuş, Türkiye'nin alanında nadir BLOG oluşumları arasında gösterilmektedir.

 

Projenin basında yer alan haberlerini okumak için Burayı Site haritamızı incelemek için Burayı kullanabilirsiniz.

Giriş - Google - Alexa - Xhtml - WordPress - Haber Blogu 2008-2011 Tüm Hakları Saklıdır.