Haber Blogu

Satılık Siyah-Beyaz Alman Grundig TV (1950-1965)

Son zamanlarda bu yazının başlığında okuduğunuz gibi bir ilana rastlamanız çok muhtemel. Neden mi?

Bir grup insan çıkıp sağa sola şu mail’ı göndermiş:

Zengin Oldunuz!

1950 alman grundigElinizde 1950 – 1965 yılları arasında Almanya’da üretilmiş eski siyah beyaz grundig televizyonlardan ya da aynı yıllarda üretilmiş eski ev eşyalarından varsa zengin olabilirsiniz! Bu televizyanların ve eski eşyaların içerisinde bulunan kırmızı civa cep telefonu sinyallerini kesiyor. İnsan sağlığı için büyük önem taşıyor. Pek çok insanının o yıllarda Almanya’ya gidip geldiğini biliyoruz. Elinizde bu tür televizyon ve eski eşya varsa bize ulaşın. Fiyatları 35 bin TL’den başlaryarak 100 bin TL’ye kadar çıkıyor.

Tamamen şehir efsansesi olan bu mail, ortalığı fena halde karıştırmış durumda. Zira bir çok vatandaşımız bu mail’a inanıp televizyon tamircilerinin yolunu tutumuş bile… İnsanlar fellik fellik eski model Alman yapımı Grundig televizyon arıyor..

Yetkililer ise böyle bir şeyin söz konusu olmadığını, hatta bu mail’de bahsedilen özellikte “kırmızı civa” diye bir maddenin bile varlığının söylenti olduğunu belirtiyor.  Böyle bir madde yok. Ne eski model siyah beyaz Grundiglerde nede başka bir yerde…

Bu tip insanların oyununa gelmeyin. Dikkatli olun !

NOT: Bu yazıdaki hiçbir bilginin doğruluğu garanti edilemez. Mizahi bir yazıdır, ciddiye almayınız.

İlginizi Çekebilir

Etiketler: , , , ,

oyun

36 Yorumcu var “Satılık Siyah-Beyaz Alman Grundig TV (1950-1965)”

  1. emrah kırıkbakan diyor ki:

    bende de philips in siyah beyaz televizyonu var

  2. uhur han diyor ki:

    bende eski 5 atet gurindik telev izyon bulunur alıcıların dikkatine her türlü görüşme saglanır

Şimdi Söz Sizde - Yorum Yapın

 

Sosyal Medya

Biliyor muydunuz?

2008 yılında yayım hayatına başlayan YazBuraya.com Haber Blogu, her gün Türkiye ve Dünya gündemindeki önemli olayları okurları ile birlikte yorumlayan, Türkiye'nin en büyük Haber Blogu projesidir.

 

2009 ve 2010 yıllarında "En İyi Haber Blogu" seçilen YazBuraya.com'u şu an (siz de dahil) toplam 19 Kullanıcı çevrimiçi olarak izlemektedir.

 

YazBuraya.com, yayım hayatına başladığı günden beri kazandığı başarılar ve röportajları ile defalarca görsel ve yazılı basında yer bulmuş, Türkiye'nin alanında nadir BLOG oluşumları arasında gösterilmektedir.

 

Projenin basında yer alan haberlerini okumak için Burayı Site haritamızı incelemek için Burayı kullanabilirsiniz.

Giriş - Google - Alexa - Xhtml - WordPress - Haber Blogu 2008-2011 Tüm Hakları Saklıdır.