Haber Blogu

QWERTY klavye nedir?

Son zamanlarda özellikle cep telefonlarının nesil değiştirmesi ile birlikte  gelen soruların bazıları QWERTY klavye nedir? Nasıl bişeydir? yönünde.

Tek tek mail cevaplamaktansa burada yazalım bari şu QWERTY klavye‘yi dedik.

QWERTY klavye; aslında hepimizin bildiği Q klavyedir.  İsmini klavyenin sol üstündeki sıralı 6 harften alır. (bknz. kendi Q klavyeniz)

Yeni bir terim olmamasına karşın, son günlerde özellikle cep telefonu özelliklerinde geçen QWERTY kelimesi bazı kullanıcılara deyim yerindeyse “Afilli” geldiğinden bu yönde bir açıklamaya ihtiyaç var diye düşündük. :)

Ek Bilgi: QWERTY Almanca/Fransızca Klavyelerde AZERTY şeklinde bilinir.


İlginizi Çekebilir

Etiketler: , , , , ,

oyun

1 Yorum var “QWERTY klavye nedir?”

  1. menemen diyor ki:

    saol teşekurler bende bilmiyodum cahil kalmadık sayenizde :) )) bu konuda :mrgreen:

Şimdi Söz Sizde - Yorum Yapın

 

Sosyal Medya

Biliyor muydunuz?

2008 yılında yayım hayatına başlayan YazBuraya.com Haber Blogu, her gün Türkiye ve Dünya gündemindeki önemli olayları okurları ile birlikte yorumlayan, Türkiye'nin en büyük Haber Blogu projesidir.

 

2009 ve 2010 yıllarında "En İyi Haber Blogu" seçilen YazBuraya.com'u şu an (siz de dahil) toplam 17 Kullanıcı çevrimiçi olarak izlemektedir.

 

YazBuraya.com, yayım hayatına başladığı günden beri kazandığı başarılar ve röportajları ile defalarca görsel ve yazılı basında yer bulmuş, Türkiye'nin alanında nadir BLOG oluşumları arasında gösterilmektedir.

 

Projenin basında yer alan haberlerini okumak için Burayı Site haritamızı incelemek için Burayı kullanabilirsiniz.

Giriş - Google - Alexa - Xhtml - WordPress - Haber Blogu 2008-2011 Tüm Hakları Saklıdır.