Haber Blogu

Hanefi Avcı’nın Kitabı – Haliçte Yaşayan Simonlar Konusu

Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı‘nın kaleme aldığı “Haliç’te Yaşayan Simonlar- Dün Devlet Bugün Cemaat” isimli kitap, gündemin ilk sırasındaki yerini koruyor.

Halen Emniyet Müdürlüğü yapan Hanefi Avcı, devlet içindeki cemaat yapılanması iddialarını dile getirdiği kitabı ile Türkiye gündemini değiştirdi. Çıktığı andan itibaran yok satan kitabın yazarı tecrübeli bürokrat hakkında içişleri bakanlığı soruşturma başlatmış durumda.

Haliçte yaşayan simonlar

Hanefi Avcı Kimdir

1956 Kahramanmaraç doğumlu Hanefi Avcı, liseyi Ankara Polis Kolejinde bitirdikten sonra, 1980 Ankara Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Daha sonra İçişler Bakanlığına girerek, Mersin, Diyarbakır ve İstanbul illerinde şube müdürlüğü görevlerini üstlendi. Edirne il emniyet müdürlüğü görevininden sonra halen görev yaptığı Eskişehir’e atanan Avcı, 2006 yılında TASAM’ın Stratejik Vizyon Sahibi Bürokrat Ödülü‘nü kazanmıştır.

Hanefi Avcı’nın kitabı – konusu

Tecrübeli bürokrat, “Bu kitabı yayınladıktan sonra cemaatin hedefi olacağımı biliyorum” açıklamasında bulunmuş ve çoğunu bizzat yaşadığını ve belgeleri ile ispat edebileceğini iddia ettiği ilişkileri kaleme almış, halen yargı sürecinde olan Ergenekon ile ilgili tespit ve açıklamalarda bulunmuştur.  Hanefi Avcı‘nın kitabındaki iddialarına göre Polis kadroları içerisinde de cemaatçi yapılanma söz konusudur. Ayrıca aynı kitap, kafes ve balyoz operasyonları hatta danıştay saldırıları hakkında da ciddi iddiaları, çekinmeden vurgulamaktadır.

Haliçte Yaşayan Simonlar Kitap Fiyatı

Angora yayıncılık imzasını taşıyan Haliçte Yaşayan Simonlar kitabının satış fiyatı internet üzerinde 17 TL ile 22 TL arasında değişiyor. Hanefi Avcı‘nın kitabı şu an çoğu kitapçıda yok satıyor.

İlginizi Çekebilir

Etiketler: , , ,

oyun

Şimdi Söz Sizde - Yorum Yapın

 

Sosyal Medya

Biliyor muydunuz?

2008 yılında yayım hayatına başlayan YazBuraya.com Haber Blogu, her gün Türkiye ve Dünya gündemindeki önemli olayları okurları ile birlikte yorumlayan, Türkiye'nin en büyük Haber Blogu projesidir.

 

2009 ve 2010 yıllarında "En İyi Haber Blogu" seçilen YazBuraya.com'u şu an (siz de dahil) toplam 14 Kullanıcı çevrimiçi olarak izlemektedir.

 

YazBuraya.com, yayım hayatına başladığı günden beri kazandığı başarılar ve röportajları ile defalarca görsel ve yazılı basında yer bulmuş, Türkiye'nin alanında nadir BLOG oluşumları arasında gösterilmektedir.

 

Projenin basında yer alan haberlerini okumak için Burayı Site haritamızı incelemek için Burayı kullanabilirsiniz.

Giriş - Google - Alexa - Xhtml - WordPress - Haber Blogu 2008-2011 Tüm Hakları Saklıdır.