Haber Blogu

Google DNS Ayarları nasıl yapılır?

İnternet’in adeta omurgası sayılan Google, yepyeni bir hizmete imza attı. Artık uzun süreler bekleyip, çok yavaş açılan internet sitelerine elvada diyebileceksiniz.

Dünya’nın en büyük arama motoru  Google kendi DNS (Domain Name Server) sunucuları ile interneti çok daha hızlı bir formata kavuşturmaya hazırlanıyor.  Zira Google‘ın dinamik altyapısı ve ultra geniş bant bağlantı ağı sayesinde kendi bilgisayarınızdan Google DNS sunucularına bağlanıp, bu ihtişamlı güce ortak olabileceksiniz.  Üstelik Google DNS sunucuları ile Türkiye’den erişime yasaklı sitelere erişmek de mümkün.

Google DNS sunucu adresleri neler ?

Google‘dan yapılan açıklamaya göre yeni DNS adresleri aşağıdaki gibi sıralanıyor;

8.8.8.8
4.2.2.5
8.8.4.4

DNS ayarı ile hangi sitelere girebilirim ?

Bilgisayarınızı Google Public DNS‘ye yönlendirmeniz halinde YouTube gibi Türkiye’den erişime engellenmiş pek çok siteye sorunsuz ulaşmakta mümkün. Üstelik tamamen ücretsiz ve Google güvencesinde olan bu serverlar ile daha güvenli ve hızlı bir internet erişimini de teminat altına almış oluyorsunuz.

Google DNS nasıl kullanılır ?

Bilgisayarınızın TCP/iP ayarlarından DNS sunucusu olarak 8.8.8.8 ve  8.8.4.4 girmeniz yeterli.

Microsoft Vista ve Xp işletim sistemi kullanan kullanıcılar; bilgisayarları’nın ağ bağlantıları kısmından ilgili ağ bağlantısının özellikler segmesine girip, İnternet iletişim kuralları (TCP/iP) seçeneğini açtıktan sonra çıkan ekranda “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” kısmına yukarıdaki adresleri yazmaları halinde bu hizmeti kullanmaya hemen başlayabiliyorlar.

İlginizi Çekebilir

Etiketler: , , , ,

oyun

4 Yorumcu var “Google DNS Ayarları nasıl yapılır?”

 1. Ahmet diyor ki:

  Bu dns ayarları ile tüm sitelere girebiliyorum çok güzel.

 2. AyBEROZ diyor ki:

  Üstteki Haydar kardeş sen beceremiyosan Google ın suçu ne, Haksızlık etme yıllardır kullanılır bu ararlar… Teşekkürler bilgi için… :smile:

 3. inan ermez diyor ki:

  sadece youtube açılsın

 4. haydar diyor ki:

  bu denilenlerin hepsini yaptım ama gende giremedim ayrıca piyasada geegle dns diye bidünya var onlarıda denedim gene olmadı bu geeglo dan nefret ediyorum ismini bilerek yalnış yazdım reklamı olmasın dahada açarsam bu siteyi adam degilim youtubemizi geri istiyoruz

Şimdi Söz Sizde - Yorum Yapın

 

Sosyal Medya

Biliyor muydunuz?

2008 yılında yayım hayatına başlayan YazBuraya.com Haber Blogu, her gün Türkiye ve Dünya gündemindeki önemli olayları okurları ile birlikte yorumlayan, Türkiye'nin en büyük Haber Blogu projesidir.

 

2009 ve 2010 yıllarında "En İyi Haber Blogu" seçilen YazBuraya.com'u şu an (siz de dahil) toplam 112 Kullanıcı çevrimiçi olarak izlemektedir.

 

YazBuraya.com, yayım hayatına başladığı günden beri kazandığı başarılar ve röportajları ile defalarca görsel ve yazılı basında yer bulmuş, Türkiye'nin alanında nadir BLOG oluşumları arasında gösterilmektedir.

 

Projenin basında yer alan haberlerini okumak için Burayı Site haritamızı incelemek için Burayı kullanabilirsiniz.

Giriş - Google - Alexa - Xhtml - WordPress - Haber Blogu 2008-2011 Tüm Hakları Saklıdır.