Haber Blogu

Bing Translator ile sorunsuz çeviri

Microsoft‘un arama motoru Bing, Google Translate’e alternatif oluşturan çeviri hizmeti Translator ile göz dolduruyor.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından Türkiye’de erişimi kısıtlanan Google ip’leri sebebiyle ulaşılamayan popüler çeviri hizmetine, yeni bir alternatif geldi.

Microsoft’un geliştirdiği ve Türkçe dahil bir çok dili destekleyen Bing Translator; ilgili alana girilen metni, veritabanında tanımlı 31 dil içerisinden otomatik olarak algılayarak, seçtiğiniz bir başka dile tercüme ediyor. Üstelik bunu yaparken en büyük rakibi translate’den de oldukça başarılı sonuçlar veriyor.Bing translator

Sistem her ne kadar başarılı olsa da “yüzde yüz” doğru sonuç verdiği söylenemez. Örneğin Translator, “Hüseyin“  yazdığınızda “Hussein” şekinde bir çeviri de sunabiliyor.

Bazı özel isimleri çevirme ve ilgili dil grubunun algoritması gereği, çeviri yapılan lisanda oluşan özne-yüklem uyuşmazlıklarını gözardı edersek  Bing, oldukça kullanışlı bir “tercüme aracı” olarak duruyor.

Bing çeviri hizmetine BURAYI tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hussein

İlginizi Çekebilir

Etiketler: , , ,

oyun

Şimdi Söz Sizde - Yorum Yapın

 

Sosyal Medya

Biliyor muydunuz?

2008 yılında yayım hayatına başlayan YazBuraya.com Haber Blogu, her gün Türkiye ve Dünya gündemindeki önemli olayları okurları ile birlikte yorumlayan, Türkiye'nin en büyük Haber Blogu projesidir.

 

2009 ve 2010 yıllarında "En İyi Haber Blogu" seçilen YazBuraya.com'u şu an (siz de dahil) toplam 17 Kullanıcı çevrimiçi olarak izlemektedir.

 

YazBuraya.com, yayım hayatına başladığı günden beri kazandığı başarılar ve röportajları ile defalarca görsel ve yazılı basında yer bulmuş, Türkiye'nin alanında nadir BLOG oluşumları arasında gösterilmektedir.

 

Projenin basında yer alan haberlerini okumak için Burayı Site haritamızı incelemek için Burayı kullanabilirsiniz.

Giriş - Google - Alexa - Xhtml - WordPress - Haber Blogu 2008-2011 Tüm Hakları Saklıdır.